Brašno od slanutka sadrži visok udio proteina te je odlično za pripremu veganske kajgane. Od njega možete napraviti i fine palačinke, soccu ili ga koristiti za pohanje. Također, od njega možete raditi i torte, čokoladne muffine i sl.
Rižino brašno se koristi za ugušćivanje jela te za izradu kolača.
Proseno brašno je izvrstan izvor proteina i vlakana. Ima blagi okus što ga čini savršenim za pečenje kolača i ostalih pekarskih proizvoda.
Heljdino brašno se obično koristi za palačinke, bogato je vlaknima i proteinima te esencijalnih vitaminima i mineralima. Odlično je kao alternativa običnom bijelom brašnu.
Fino mljeveno kokos brašno se razlikuje od mljevenog kokosa ili kokosovih pahuljica. Bogato je proteinima i vlaknima, a koristi se pri izradi kolača.
Zobeno brašno ima visoku hranjivu vrijednost te je odlično za pekarske proizvode. Odličan je izbor za kekse i “brzi” kruh.
Brašno od quinoe ima lagano slatki i orašast okus i izuzetno je bogato proteinima.
Brašno od amarantha je odlično za pečenje u kombinaciji se drugim brašnima i škrobom. Izrazito je bogato aminokiselinom lizinom. Kako amaranth ima intezivan, orašast okus, obično se kombinira sa drugim brašnima u receptima tako da njegov udio bude jedna četvrtina.
Teff brašno je izvrsna alternativa za pšenično brašno jer ne sadrži gluten. Dobar je izvor željeza i izvrstan izvor vlakana. Najbolji je u kombinaciji sa drugim brašnima bez glutena i škrobom.
Sirak brašno je bogato proteinima, željezom, B vitaminima, prehrambenim vlaknima i antioksidantima. Ima svijetlu boju i teksturu te blag slatkast okus. Jedna od glavnih prednosti korištenja ovog brašna je njegov relativno neutralan okus zbog kojeg se dobro prilagođava bilo kojem receptu.
Bademovo brašno je odlično za kekse, torte i ostale pekarske proizvode.
Kukuruzno brašno se pravi od fino mljevenog kukuruza i najčešće se koristi u palačinkama, kukuruznom kruhu i tortiljama. Nije isto što i palenta koja je krupnije mljevena.
Brašno od tapioke se pravi od fino mljevenog korijena kasave te je jedan od najčišćih oblika škroba. Obično se koristi kao zgušnjivač.
Aru prah je škrob koji se dobiva od korijena tropske biljke “Maranta arundinacea” poznate i pod nazivom “arrowroot” i često se koristi kao zgušnjivač. Može zamjeniti kukuruzni škrob u istom omjeru.
—
Photo source: Freepik
Sve slike i tekst su u vlasništvu © Nensi i Slavena Berama. Pročitajte više na stranicama Autroska prava i uvjeti korištenja